„Лада Нива“ удрила во „Томос“, моторциклистот тешко повреден

Вчера во 17:20 часот во Битола на крстосница од улица „Никола Тесла“ и улица „Солунска“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Лада Нива“ со битолски регистарски ознаки управувано...

1 јуни, 2018 @ 10:49 часот