Маж починал при удар во камен со главата на патот меѓу Лавци и планинарски дом „Неолица“

Утрово во 10 часот, во СВР-Битола било пријавено е дека на патот помеѓу с. Лавци и планинарски дом „Неолица“ 65-годишниот С.С. движејќи се по патот се лизнал и удрил во камен со главата, при што од страна...

1 април, 2018 @ 12:03 часот