Србинка украла накит од 10 илјади евра од куќи во гостиварско

СВР Гостивар поднесе кривична пријава против српска државјанка за која постои сомневање дека украла накит од три куќи во гостиварско во кои била гостинка, во вредност од околу 10 илјади евра. К.З.Б. (32)...

15 април, 2018 @ 11:56 часот