Пожар во куќа во Струга, две лица се здобиле со изгореници

Од МВР информираат дека вчера околу 11,30 часот во полициската станица Струга, било пријавено дека во Струга на улицата „Боро Шаин“, во куќата сопственост на С.Д.(69), избувнал пожар во една од собите во...

19 април, 2018 @ 10:16 часот

Од куќа во Прилеп украдени пари и накит вредни над 4 милиони денари

Непознат сторител извршил тешка кражба во куќа во Прилеп при што одзел евра, австралиски и американски долари, швајцарски франци и фунти, во вредност од 2.160.000 денари, како и разновиден златен накит во...

19 декември, 2017 @ 11:09 часот