Кучиња нападнаа скопјанец пред кафулињата на кејот на Вардар

Уште еден напад од кучиња бил пријавен вчера во полициска станица. како што информираат од полицијата, во 11 часот и 30 минути, во станица се јавил 20-годишниот С.Н. од Скопје кој пријавил дека истиот ден...

23 декември, 2017 @ 12:15 часот

71-годишен маж нападнат од кучиња на плоштадот Македонија

Седумдесет и едно годишниот Б.Д. вчера околу 12:30 часот пријавил во полиција декана Плоштад Македонија поточно кај „Ристиќева Палата“, бил нападнат од кучиња скитници. „Едно од нив го каснало, по што...

18 декември, 2017 @ 10:11 часот

Охриѓанец ќе предложи програма за заштита на луѓето од кучешки напади

Во сабота, на 16 декември, со почеток од 12 часот во големата сала на Општина Охрид ќе се одржи презентација на предлог програмата за „Заштита на луѓето од кучешки напади“. Програмата е изработена од...

15 декември, 2017 @ 11:13 часот