Четиригодишно девојче нападнато и каснато од куче во Скопје

Четири годишно девојче билo нападнатo и каснатo од куче на 18-ти месецов во Скопје на улицата „Скупи 7“. Со возило на Итна медицинска помош детето било пренесно во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Се...

23 мај, 2018 @ 11:07 часот

Маж во Германија загинал обидувајќи се да го спаси кучето

Во североисточна Германија загинал маж обидувајќи се да го спаси кучето кое паднало во езеро прекриено со тенок мраз, кој пукнал. Мразот не ја издржал тежината на 46-годишникот, кој  пропаднал во водата...

12 март, 2018 @ 8:46 часот