Српски „Курир“: Пропаднаа преговорите, Грција побарала премногу од Македонија

Македонија и Грција не успеаја вечерва да најдат заедничко решение за спорот околу името, па преговорите пропаднаа, напиша синоќа српскиот портал „Курир“. Како што „Курир“ ексклузивно дознава, грчката...

9 јуни, 2018 @ 12:23 часот