Хрватските ватерполисти се позлатија во Купот на Европа

Хрватската репрезентација го освои златниот медал во Купот на Европа во ватерполо. „Коцкестите“ синоќа во Риека во финалето ја победија Шпанија со 12:9 за голема радост на домашните навивачи. Најзаслужен...

9 април, 2018 @ 11:12 часот