Кумуцакос: Во разговорите за името има сериозна компликација

Јоргос Кумуцакос, одговорен за надворешна политика во опозициската партија Нова демократија изнесе нови критики до грчката Влада, дека не ги известила политичките партии за текот на разговорите за...

2 април, 2018 @ 12:26 часот

Кумуцакос и Катругалос имаат различни ставови за решение за името

Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција Јоргос Катругалос и одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија Јоргос Кумуцакос имаат различни ставови за можностите...

9 март, 2018 @ 16:30 часот