Четири лица загинаа во тешка сообраќајка на патот Ресен – Охрид

Четири лица загинале во тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случила на патот Ресен-Охрид кај селото Крушје. Во незгодата учествувале три возила од кои две со битолски и едно со охридски регистарски...

6 мај, 2018 @ 20:39 часот