Игуаин ги напуштил „кралевите“ поради претседателот на клубот Перез

Таткото на аргентинскиот интернационалец во Јувентус, Гонзало Игуаин, изјави дека неговиот син не бил во добри односи со претседателот на Реал, Флорентино Перез за време на престојот во „Сантијаго...

3 април, 2018 @ 15:26 часот

Амбасадорот Бејли со критика за работата на Советот за јавни обвинители

Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, ја искритикува работата на Советот за јавни обвинители, откако беше објавено дека претседателот на Советот учествувал во носење одлука кога се одлучувало...

26 февруари, 2018 @ 13:50 часот

Дачиќ: Никој не го критикува Рама за изјавата дека Косово и Албанија треба да имаат заеднички претседател

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ денеска ја осуди изјавата на албанскиот премиер Еди Рама и оцени дека ЕУ и западните земји ја „ставаат главата во песок“ пред, како што рече, големоалбанската...

19 февруари, 2018 @ 21:08 часот