СДСМ: Иронија е ВМРО-ДПМНЕ да бара владеење на правото

ВМРО-ДПМНЕ може да ги врати и ќе ги врати единствено милијардите евра што ги украде од граѓаните за време на 11 годишниот грабеж што го правеше врз државата, правдата и неселективното владеење на правото...

28 јули, 2018 @ 16:20 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Секој ден различен став за да се сокрие вистината за криминалот

Зоран Заев и Васко Ковачевски ги потценуваат граѓаните и се повеќе се заплеткуваат во криминалната мрежа, реагираат денеска од ВМРО-ДПМНЕ за случајот со превозот на јаглен во РЕК Битола. „Зоран Заев...

1 мај, 2018 @ 18:52 часот

Мицкоски до Могерини: Има сериозен сомнеж за криминал кај власта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари работен појадок со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини, соопшти партискиот Центар...

19 април, 2018 @ 16:27 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните добија криминал, престрелки и убиства

СДС ветуваше живот, а граѓаните добија криминал, престрелки и убиства. Се надминува и периодот на матната и криминална транзиција во деведесеттите, а Скопје личи на дивиот запад. Криминалците остануваат...

25 ноември, 2017 @ 12:27 часот