Протест пред домот на Ременски, таа најави кривични пријави

Група граѓани вечерва протестираа пред домот на пратеничката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски. Таа на својот фејсбук профил напиша дека протестот е организиран од страна на ВМРО-ДПМНЕ, заедно...

18 март, 2018 @ 22:27 часот

Кривични за бугарски државјани кои криумчареле мигранти

Регионалниот центар за гранични работи- Југ до Основното јавно обинителство поднесе кривична пријава против Љ.Б.(63), П.Х.(59), И.Р.(53) и Т.Т.(24), сите од Република Бугарија, поради основано сомнение дека сториле...

11 март, 2018 @ 11:47 часот