Законот за јазици ќе биде објавен во Службен весник, а власта спрема и кривична против Иванов

Претседателот на Собранието Талат Џафери минатата недела најави дека наскоро ќе го испрати Законот за употреба на јазиците на објавување во Службен весник и без потписот на претседателот. Тоа е првата...

3 мај, 2018 @ 21:01 часот