Протест пред судот, судењето за крвавиот четврток почнува денес

Денес пред Кривичниот суд група граѓани со парола„Судење на уметници и парламентарци како терористи е срам на векот“ се собраа за да дадат поддршка на обвинетите за 27 ми април. Обвинети во овој случај...

22 август, 2018 @ 10:12 часот

Тројца обвинети за собраниските инциденти од 27 април излегуваат од притвор

Поранешниот шеф на собраниското обезбедување, Горан Ѓошевски и екс началникот на МВР, Оливер Поповски, обвинети за крвавиот четврток во Собранието излегуваат од притвор со гаранција, објави Телевизија...

20 април, 2018 @ 14:00 часот