Игуаин ги напуштил „кралевите“ поради претседателот на клубот Перез

Таткото на аргентинскиот интернационалец во Јувентус, Гонзало Игуаин, изјави дека неговиот син не бил во добри односи со претседателот на Реал, Флорентино Перез за време на престојот во „Сантијаго...

3 април, 2018 @ 15:26 часот