Фатени шестмина крадци кои оперирале во Аеродром и Центар

Кривични пријави и притвор заработија шетмина крадци од Скопје за разбојништво и тешки кражби сторени во Аеродром и Центар. Кражбите ги сториле од 15 јуни до 8 јули оваа година, а оштетиле осум лица од...

11 јули, 2018 @ 10:25 часот

Приведени 127 крадци во Цирих, има и македонски државјани меѓу нив

Полицијата на швајцарскиот кантон Цирих приведе 127 крадци, меѓу нив има и македонски државјани. Во акцијата за борба против криминалот се приведени лица од Македонија, Србија, Косово, Грузија, Франција,...

13 март, 2018 @ 14:11 часот

Прилепчани „оперирале“ во повеќе битолски села

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против С.А. (27), С.А. (27) и В.К.(37), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени девет кривични дела „тешка кражба“ и едно кривично...

19 декември, 2017 @ 12:41 часот

Крадци „олесниле“ гостиварец за 3 илјади евра

Вчера во периодот од 11.30 до 23.30 часот, непознати сторители извршиле тешка кражба во куќата на Ф.Ј. (45) од Гостивар. Сторителите насилно го отвориле прозорецот во приземјето, влегле внатре, и одзеле повеќе...

15 декември, 2017 @ 11:58 часот