Скопјанец за четири месеци ограбил седум аптеки во Битола

Во период од четири месеци, Д.Ј. од Скопје, обрабил седум аптеки во Битола. МВР соопшти дека пријавениот, со закана со пиштол извршил разбојништва, при што ги одземал парите од дневниот промет, како и...

23 април, 2018 @ 13:22 часот

Приведен крадецот кој вооружен со пиштол ограби аптека во Ченто

Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното јавно обвинителство-Скопје поднесе кривична пријава против Д.М.(40) од Скопје поради основано сомнение дека извршил кривично дело разбојништво, предвидено...

22 април, 2018 @ 12:18 часот

Крадец украл 3.000 евра од аптека на „Партизанска“

Вчера околу 19.10 часот во Единицата за информации и команда Скопје, В.Ѓ. пријавила дека во аптека на бул. „Партизански одреди“ непознат маскиран сторител извршил разбојништво. Сторителот со закана со...

12 декември, 2017 @ 12:01 часот