Теодоракис: На 12 април средба Коѕијас-Димитров, потоа случајот го преземаат премиерите

Информациите во грчките медиуми за нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 12 април, ги потврдува лидерот на партијата Река кој вчера одржа...

3 април, 2018 @ 11:00 часот