Леброн Џејмс – најмлад кошаркар кој постигнал 30.000 поени

Кошаркарот на Кливленд Леброн Џејмс стана најмладиот кошаркар во историјата на НБА лигата кој постигнал 30.000 поени. На мечот со Сан Антониот му беа потребни само 7 поени да ја достигне магичната бројка...

24 јануари, 2018 @ 10:21 часот