„Кариоките“ ќе спарингуваат со „коцкестите“ пред СП во Русија

Петкратниот светски фудбалски шампион Бразил договори два контролни натпревара пред почетокот на Светското првенство во Русија. „Кариоките“ со Хрватска ќе играат на 3 јуни на „Енфилд“ во Ливерпул,...

17 април, 2018 @ 10:19 часот