Дел од корисниците на „Орце Николов“ утре без вода

Дел од корисниците на улицата „Орце Николов“ утре од девет часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Прекин поради санирање на дефект, како што се наведува во соопштението на РЦУК, ќе имаат корисниците...

9 мај, 2018 @ 17:33 часот

Утре без струја ќе бидат дел од корисниците во неколку скопски општини

Од „ЕВН Македонија“ АД ги известуваат граѓаните дека, заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 04.04.2018 (среда), без електрична енергија ќе останат корисниците на следните...

3 април, 2018 @ 11:03 часот

Фејсбук ќе ги предупредува корисниците за лажните вести

Фејсбук наскоро ќе го промени начинот на идентификација на лажните вести. Сите корисници ќе бидат предупредени дури и пред да ја отворат статијата со лажна вест и да ја споделат. Од најголемата социјална...

28 декември, 2017 @ 20:39 часот

Нова електронска апликација на Македонската берза

Апликацијата eTrader е новата електронска алатка на Македонската берза наменета за крајните корисници со која отсега тие ќе може преку интернет да го следат тргнувањето и својата финансиска состојба. Со...

5 декември, 2017 @ 13:25 часот