Двете Кореи ќе одржат самит на 18 септември во Пјонгјанг

Лидерите на Северна и Јужна Кореја, Ким Џонг-ун и Мун Џае-ин, ќе се сретнат на 18 септември во Пјонгјанг на трет самит на двете земји, соопшти специјалниот претставник на јужнокорејскиот претседател за...

6 септември, 2018 @ 11:37 часот