Шекеринска за името: Сакаме до крајот на март да ги видиме контурите на решението

Не сме влезени во финалната фаза на решавање на проблемот со името, порача синоќа вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска. „Сметаме дека е прерано да ги соопштиме деталите, бидејќи...

24 февруари, 2018 @ 10:38 часот