Прегазена 99-годишна старица кај Континентал во Скопје

Во 09.00 часот на кружниот тек кај хотел Континентал во Скопје, 29-годишниот Т.А. од селото Сопиште, скопско, управувајќи патничко возило „Фолксваген Кеди“ со скопски регистарски ознаки, удрил во пешак. Се...

5 јуни, 2018 @ 11:50 часот