МНР ќе го повика амбасадорот Наумовски на консултации во Скопје

Направени се серија нарушувања и пропусти во постапките при купување на дипломатско конзуларните претставништва во пет града со што бил оштетен буџетот за милионски суми, обвини државниот секретар...

9 мај, 2018 @ 17:40 часот

Коѕијас и Димитров разговараа за името далеку од очите на јавноста

Непознато место, непознато време. Потврда само дека има средба. Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција разговараат за името. Канцелариите на двајцата министри кусо известија дека...

11 јануари, 2018 @ 20:57 часот

Нови избори – излез од кризата за Меркел?

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека била подготвена да ја води нејзината конзервативна Демохристијанска унија во нови избори откако пропаднаа разговорите за нова коалициска влада. Неуспехот...

21 ноември, 2017 @ 10:10 часот