Османи и Димитров на средба со првиот човек на фондацијата „Конрад Аденауер“

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во рамките на владината посета на Берлин, остварија средба со...

21 февруари, 2018 @ 17:21 часот