Бошњаковски: Средбата Заев-Ципрас е исчекор кон конечно решение за прашањето за името

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска во коментар за очекувањата на Владата и шансите да се затвори прашањето за името на утрешната средба на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас, на маргините...

16 мај, 2018 @ 13:31 часот