Македонија заедно со Словенија и Црна Гора организатори на женското ракометно ЕП 2022

Европската ракометна федерација на денешниот конгрес во Глазгов, Шкотска донесе одлука Македонија, заедно со Словенија и Црна Гора да бидат заеднички организатори на Европското првенство во 2022 година. Федерациите...

20 јуни, 2018 @ 13:12 часот

Петровски: Никогаш на конгрес не било пошупливо, без интелектуалци

Никогаш на конгрес на ВМРО-ДПМНЕ не било пошупливо, без интелектуалци, без кој да има да каже нешто за идеологијата на партијата, рече Филип Петровски во своето јавно обраќање на фејсбук, револтиран...

23 декември, 2017 @ 22:05 часот

Груевски од Валандово: Овој конгрес е најава за нова победа на ВМРО-ДПМНЕ

Екс-лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешниот вонреден конгрес на партијата во Валандово, порача дека неговата партија повторно ќе се врати на власт во Македонија. „Овој конгрес е најава...

@ 13:01 часот

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја одбил иницијативата за одложување на Конгресот

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ синоќа ја одби иницијативата на повеќемина актуелни и поранешни функционери за одложување на вонредниот конгрес на партијата и оваа иницијатива нема да се најде на...

21 декември, 2017 @ 12:24 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе се разгледа барањето за одложување на Конгресот

ВМРО-ДПМНЕ ќе го разгледа барањето на дел од членовите на партијата за одложување на Конгресот што треба да се одржи викендов во Валандово. „Станува збор за внатрепартиско прашање и партиските органи...

19 декември, 2017 @ 17:20 часот

ССМ бира претседател на вонреден конгрес во Охрид

На вондреден конгрес кој ќе се одржи денеска во Охрид, Сојузот на синдикати на Македонија ќе го избира новиот претседал. Како единствен кандидат за функкцијата „прв синдикалец“ е актуелниот в.д. претседател...

11 ноември, 2017 @ 10:21 часот