ОМД бара импичмент на Џафери и ги прекинува сите комуникации со Владата

Обединета македонска дијаспора (ОМД) најостро го осудува неуставното и собраниското отстапување од деловникот при донесување на законот за јазици, и притоа повикува на поништување на истото. Воедно,...

15 март, 2018 @ 9:29 часот