„Комити“ од трибините на полуфиналето на светско, од Лужники побараа правда за Саздо

Додека траеше полуфиналето на светското првенство, на фејсбук страната “Екипа Пиво” беше објавена фотографија со транспарент на кој пишува “Правда за Саздо”, а истата е направена за време на синоќешниот...

12 јули, 2018 @ 8:29 часот

Навивачката група „Комити“ прославува 30 години од постоењето

Навивачката група „Комити“ ја информира јавноста дека од денеска во 16 часот почнува официјалниот дел на прославата на 30-годишниот јубилеј од формирањето на најголемата навивачка групација на македонската...

18 ноември, 2017 @ 15:15 часот