Скопјани заработија кривична за поседување кокаин

За две лица од скопско поднесена е кривична пријава бидејќи поседувале кесичка со кокаин. Секторот за внатрешни работи Скопје до скопското Обвинителство поднесе кривична пријава против Б.Љ. (34) од село...

19 март, 2018 @ 12:44 часот