Нови 35 починати бебиња на Клиниката за гинекологија за само 3 месеци

Повеќе од 35 новороденчиња починале за само три месеци на скопската Клиника за Гинекологија, што е алармантна бројка која ги исплашила и родителите и вработените на клиниката, објави „Фокус“. Според...

9 април, 2018 @ 21:55 часот

Пиштол пронајден во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Пиштол „Глок 17 “ калибар 9 мм бил пронајден вчера во Клинички центар „Мајка Тереза“. Од полицијата информираат дека пронајдениот пиштол е во сопственост на Х.И. (31) кој од него бил одземен пред два дена...

12 декември, 2017 @ 13:38 часот