30 килограми марихуана пронајдена во домовите на две лица од кичевско

Во текот на вчерашниот ден (12.12.) полициски службеници од Полициската станица Кичево во содејство со припадници од криминалистичката полиција од Охрид и од Единицата за недозволена трговија со дрога...

13 декември, 2017 @ 11:39 часот