Грабар-Китаровиќ: Хрватите и Албанците, буквално, се браќа по оружје

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, која е во дводневна посета на Албанија, денеска од парламентарната говорница во Тирана порача дека Хрватите и Албанците „буквално се браќа по оружје“,...

19 јули, 2018 @ 14:58 часот