Заев од Кисела Вода: Следете ме, нашиот идентитет и иднината на земјата ќе бидат обезбедени

Владата и парламентарното мнозинство посветено работи на спроведувањето на зацртаните мерки што ги намалуваат трошоците за живот, обезедуваат повеќе пари кај граѓаните и повисоки плати, порача синоќа...

23 мај, 2018 @ 11:20 часот

Делови од Карпош, Ѓорче Петров, Кисела Вода и Центар утре без струја

Утре без електрична енергија ќе останат неколку делови од Скопје, соопшти ЕВН. Во период од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од дел на улицата Мечкин Камен од број 31 до број 45, во општина Ѓорче Петров ќе имаат...

26 април, 2018 @ 9:46 часот

Делови од Кисела Вода утре ќе останат без електрична енергија

Делови од Општината Кисела Вода утре, во времетраење од неколку часа ќе останат без електрична енергија. ЕВН најави дека без струја ќе останат корисниците од улицата Милан Мијалковиќ во период од 9...

19 март, 2018 @ 9:30 часот