Белата куќа ја потврди средбата на Трамп и Ким за 12 јуни

Првата средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ќе се одржи на 12 јуни во девет часот во Сингапур, соопшти Белата куќа. „Нашиот тим во Сингапур завршува...

5 јуни, 2018 @ 12:02 часот

Ким прави големи напори да се одржи средбата со Трамп

По одлуката на американскиот претседател, Доналд Трамп, да ја откаже историската средба со лидерот на Северна Кореја, од Пјонгјанг соопштиле дека Ким Џонг-ун и понатаму е подготвен за средба. Севернокорејската...

25 мај, 2018 @ 11:02 часот