Трамп е благодарен на сингапурското гостопримство за неговиот состанок со Ким Џонг-ун

Американскиот претседател во телефонскиот разговор со сигапурскиот премиер му се заблагодарил што се согласил да биде домаќин на состанокот меѓу двајцата лидери на 12-ти јуни. Трамп и Лун, исто така,...

11 мај, 2018 @ 22:27 часот

Трамп и Ким Џонг-ун би можеле да се сретнат во Сингапур

Средбата помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, најверојатно, ќе се случи во Сингапур, пренесува телевизискиот канал Си-ен-ен, повикувајќи се на извори...

10 мај, 2018 @ 10:24 часот

ФОТО: Сестрата на Ким Џонг Ун се појави за ЗОИ во Јужна Кореја

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, Ким Јо Џонг пристигна во Јужна Кореја за свеченото отворање на Зимските Олимписки игри. Двете Кореи ќе маршираат заедно под едно знаме на свеченото...

9 февруари, 2018 @ 17:04 часот