Хаг го осуди Шешељ на 10 години затвор, кои тој веќе ги одлежа

Хашкиот трибунал го прогласи Воислав Шешељ за виновен и го осуди на казна затвор во времетраење од 10 години. Сепак, Шешељ нема да оди во затвор со оглед на тоа што во притворот на Хашкиот трибунал за...

11 април, 2018 @ 15:20 часот

Газдата на Олимпијакос ги казнил фудбалерите со 400.000 евра

Сопственикот на грчки Олимпијакос, Евангелиос Маринакис донел донел одлука да ги казни фудбалерите на тимот со 400.000 евра, а покрај тоа, направил и вистинска чистка во тимот. Ова доаѓа по разочарувачкото...

3 април, 2018 @ 13:42 часот

До 4.000 евра казна за газдите кои нема да исплатат К-15

Работодавците од приватниот сектор кои до крајот на оваа година нема да им исплатат регрес за годишен одмор на своите вработени, односно К-15, треба да се подготвени да платат казна и до 4.000 евра. Ако и...

14 декември, 2017 @ 19:07 часот

Полицијата казнила Германец кој возел без дозвола 56 години

Германец на возраст од 74 години бил казнет откако полицијата утврдила дека тој возел автомобил без дозвола дури 56 години. Полицијата случајно дознала за него откако се случила сообраќајка во центарот...

28 ноември, 2017 @ 16:02 часот

Србија казнета со 180.000 евра поради нередите на нејзините навивачи

Дисциплинската комисија на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) му изрече висока парична казна, од 215.000 швајцарски франци (околу 180.000 евра), на Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС) поради инцидентите...

8 ноември, 2017 @ 9:45 часот