26-годишно момче од радовишко загина откако паднал во провалија

Oколу 16.00 часот, вчера, во с. Супурге, радовишко, на место викано „Суд Бунар“, додека Џ.М. (26) од с.Коџачока, радовишко, орал нива со трактор, изгубил контрола по што паднал во провалија и починал. Смрт била...

@ 11:36 часот

Работник загинал во Кочани при истовар на мермер во фирма

Едно лице починало, а четири други работници се здобиле со потешки повреди при истовар на мермер во фирма во Кочани. Несреќата се случила попладнево околу 17 часот во близина на градската капела, при...

30 март, 2018 @ 20:40 часот

Тешка сообраќајка во Скопје: еден загинат, друг се бори за живот

Доцна синоќа во 03,13 часот во полицијата е пријавено е дека на бул.„Мајка Тереза“ во Скопје, во близина на основното училиште „Кочо Рацин“, се случила сообраќајна незгода во која Д.С.(23) од Скопје управувајќи...

24 декември, 2017 @ 12:26 часот

Еден загинат и двајца тешко повредени во сообраќајка во Скопје

Синоќа во 00.45 часот во Скопје на булевар „Трета Македонска бригада“, пред раскрсницата со улица „Фрањо Клуз“, се случила сообраќајна незгода во која З.В.(51) од Скопје, управувајќи патничко моторно...

19 декември, 2017 @ 11:04 часот

Семејство на загинат од Љуботен бара отштета од Јохан Тарчуловски

Семејствотво на Рами Јусуфов кој загина во скопското село Љуботен во 2001 година, побарува надомест за материјална и нематеријална штета од еден милион евра, за што ќе се расправа на ново судско рочиште...

11 декември, 2017 @ 9:30 часот