Жена се обидела да се самозапали пред полициската станица во Драчево

Вчера во 22.50 часот во полициската станица Драчево дошла 40-годишна жена од Скопје и рекла дека е во депресија и сака да си го одземе животот. Во станица бил повикан и нејзиниот син, а жената додека разговарала...

5 април, 2018 @ 12:35 часот

Повозрасна жена е тешко повредена во Кисела Вода при удар од автомобил

Повозрасна жена е потешко повредена откако била удрена од автомобил на раскрсница во Кисела Вода во Скопје. „На крстосницата од улиците „Христо Татарчев“ и „1511“, во населба Кисела Вода вчера напладне...

21 март, 2018 @ 11:40 часот

Прегазена жена на булеварот „Партизански одреди“

Жена е прегазена на булеварот „Партизански одреди“ спроти Градежен факултет кај трговскиот центар Буњаковец, пренесува Република. Прегазена е додека поминувала на пешачки премин, од патничко возило...

25 декември, 2017 @ 15:46 часот

Индијката Мануши Чилар избрана за Мис на светот

Индијката Мануши Чилар денеска е избрана за Мис на светот за 2017 година. Во финалето на изборот за Мис на светот, кој беше одржан во Кина, круната ја понесе 20-годишната студентка по медицина од индиската...

19 ноември, 2017 @ 18:27 часот