Поранешниот директор на СОЗР доби продолжување на притворот за 30 дена

Екс директорот на владината служба за општи и заеднички работи доби уште 30 дена притвор, информираа од Кривичниот суд Скопје. Притворот е продолжен по предлог на Обвинителството за организиран криминал...

16 април, 2018 @ 13:24 часот

Екс директорот на ФЗОМ Стефаноски не е меѓу приведените за 27 април

Погрешна е информацијата која се појави во медиумите дека утрово меѓу уапсените лица осомничени од Јавното обвинителство на Република Македонија за настаните на Крвавиот четврток е и поранешниот...

28 ноември, 2017 @ 11:38 часот