Алардајс на чело на Евертон, Пардју ќе го предводи Вест Бромвич

Eкипата на Евертон го назначи Сем Алардајс за тренер на клубот, додека нов стратег на Вест Бромвич ќе биде Алан Пардју. Сем Алардајс доаѓа на местото од Роналд Куман кој и покрај многуте донесени засилувања...

29 ноември, 2017 @ 19:18 часот