Фрлиле 2,5 тони дрога во Јадранското Море и побегнале

Италијанската полиција Гуардија ди Финанса во крајбрежните води на Јадранското Море откри моторен чамец во кој имало 2,5 тони дрога. Претпоставките се дека марихуаната била натоварена во албанскиот...

11 јуни, 2018 @ 11:57 часот

Кај тетовчанец пронајдено големо количество дрога

Вчера во времето од 15.30 до 17.00 часот, по писмена наредба од судија на претходна постапка од страна на полициски службеници од Полициска станица Тетово бил извршен претрес во дом и помошни простории на...

21 април, 2018 @ 17:04 часот

Албански државјани фатени со 33 килограми марихуана

Секторот за Внатрешни работи Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против С.С.(36) и А.Т.(24), и двајцата од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено...

21 јануари, 2018 @ 12:00 часот
Батинци

Во Батинци откриен магацин за складирање на дрога

Покрај лабораторијата во Тетово за производство на синтетичка дрога, откриен е и магацински простор во селото Батинци, во близина на Скопје, каде биле складирани хемиски супстанци и други материјали...

5 декември, 2017 @ 16:38 часот