СЈО изврши претреси во домовите на Божиновски и Канческа Милевска

Специјалното јавно обвинителство утрово изврши претреси во домовите на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски,...

15 декември, 2017 @ 11:36 часот

30 килограми марихуана пронајдена во домовите на две лица од кичевско

Во текот на вчерашниот ден (12.12.) полициски службеници од Полициската станица Кичево во содејство со припадници од криминалистичката полиција од Охрид и од Единицата за недозволена трговија со дрога...

13 декември, 2017 @ 11:39 часот