Села: Министерот за здравство треба да биде доктор

Алијансата за Албанците останува во владината коалиција, а за новиот министер за здравство ќе се одлучи на партиските органи. Ќе поставиме човек којшто ќе ни го обели образот како што беше Арбен Таравари,...

10 ноември, 2017 @ 8:32 часот