Денеска ќе има нови цени на бензинот и дизелот во Македонија

По бранот поскапувања, движењето на цената на суровата нафта на берзата во Лондон дава надеж дека конечно ќе имаме двонеделен период по кој Регулаторната комисија за енергетика ќе може да постави пониски...

11 јуни, 2018 @ 11:08 часот

Нова цена на дизелот – од полноќ поскапува за еден денар

Од ноќеска на полноќ дизелот ќе поскапе еден денар, додека бензинот Еуросупер БС-98 половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-95 не се...

9 јануари, 2018 @ 12:39 часот