МАНУ и БАН заеднички ќе ги чествуваат Свети Кирил и Методиј

Делегација на Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ), предводена од претседателот Таки Фити, в четвток и петок ќе престојува во Софија во посета на Бугарската академија на науките (БАН). Двете...

8 мај, 2018 @ 13:20 часот

Делегација на Град Скопје положи цвеќе на гробот на претседателот Трајковски

По повод одбележувањето на 14 години од смртта на поранешниот Претседател на Република Македонија, Борис Трајковски, делегација на Град Скопје, денеска положи цвеќе на неговиот гроб во Алејата на Великаните...

26 февруари, 2018 @ 13:44 часот

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ положи свежо цвеќе на гробот на Делчев

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека нивна делегација, предводена од членот на ИК на партијата, Златко Перински положи свежо цвеќе на гробот на македонскиот револуционерен деец и великан Гоце Делчев во црквата...

4 февруари, 2018 @ 14:03 часот

Делегација на АРМ во посета на фондацијата „Херитиџ“

Делегација на АРМ предводена од НГШ на АРМ, генерал-потполковник Методија Величковски, во рамки на работната посета на Соединетите Американски Држави во текот на вчерашниот ден оствари посета на фондацијата...

12 декември, 2017 @ 10:01 часот

Заев со владина делегација во посета на Србија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, доцна попладне заминува во официјална посета на Република Србија, во придружба на владина делегација во чиј состав се заменикот претседател...

20 ноември, 2017 @ 11:27 часот