АМСМ: Забрана за движење на камиони на Пресека, Стража и на патот Маврово-Дебар

Забрани за движење на тешки товарни возила има на Пресека, Стража, како и на патниот правец Маврово – Дебар, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот на државните патишта се одвива...

23 март, 2018 @ 8:15 часот

Укината е забраната за движење на камиони преку Пресека

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид преку планински премин Пресека е укината во 11:15 часот, информира АМСМ. Исто така укината е и забраната на патниот правец...

28 февруари, 2018 @ 11:56 часот

ММДЧП спрема тужби против Заев, Димитров, Ципрас и Коѕијас

Македонското меѓународно движење за човекови права најави тужби против премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи Никола Димитров, владата на Република Македонија, грчкиот премиер Алексис...

8 февруари, 2018 @ 9:54 часот

Со протест во Вашингтон започна движењето „Ние сме Македонија”

Вчера во Вашингтон започна движењето „Ние сме Македонија” организирано од повеќе македонски организации од дијаспората. Македонски граѓани од Вашингтон, Мериленд, Вирџинија и Њу Џерси, одржаа едночасовен...

15 јануари, 2018 @ 10:24 часот