Приведен крадецот кој вооружен со пиштол ограби аптека во Ченто

Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното јавно обвинителство-Скопје поднесе кривична пријава против Д.М.(40) од Скопје поради основано сомнение дека извршил кривично дело разбојништво, предвидено...

22 април, 2018 @ 12:18 часот

Ограбена филијалата на „Силк Роуд“ во Охрид

Во филијалата на банката „Силк роуд“ во Охрид е пријавен грабеж. Грабежот е пријавен до охридската полиција претпладнево околу 11 часот, потврдија од СВР Охрид. Полициските екипи се на местото на настанот....

30 ноември, 2017 @ 12:30 часот

Грабеж во продавница за оружје во Скопје, украдени 50 пиштоли

Најмалку 5о разни видови на пиштоли и револвери биле украдени од продавница за оружје во скопската населба Капиштец, информира МВР. Не се знае точниот период кога била ограбена продавницата. Според...

17 ноември, 2017 @ 9:14 часот